VIDEO: Jóga s kozami sa stala senzáciou

VIDEO: Jóga s kozami sa stala senzáciou

LOS ANGELES / Popularita jógy za posledné roky mimoriadne vzrástla. Lektori jógy po celej Amerike však jej podobu vylepšili nezvyčajným spôsobom. Odvtedy sú ich hodiny plné.

Jogíni každého veku sa hrnú na hodinu jógy napríklad k Meridith, ktorá tradičnú jógu s kamennou tvárou obohatila o úsmev a o kozy. Doslova. Na svoje kurzy totiž vpúšťa guinejské trpasličie kozy, ktoré pobehujú nielen medzi cvičiacimi, ale aj po nich. 

Takéto kurzy prevádzkujú na farmách po celej zemi. "Zo začiatku som sa trochu bála, pretože som nevedela, či mi kozy vyskočia na chrbát," povedala 53-ročná Adonna po prvej hodine tohto druhu jógy. 

Profesorka Meridith počas kurzu povzbudzuje cvičencov, aby správne dýchali a kontrolovali si svoju pozíciu, zatiaľ čo kozy ľuďom skáču na chrbát, žujú im vlasy a olizujú tvár. 

Majiteľkou kôz je Danette McReynolds, ktorá tieto kurzy hostí. Poskytla ich, aby si zarobila peniaze na poľnohospodársky salón vo Wisconsine, kde chce guinejské kozy prezentovať. "Nevedeli sme, ako to dopadne, ale je to dobre, máme stále plno," tvrdí. Úspech je dokonca taký, že museli na kurzy založiť čakacie listiny. 

Podľa lektorky je cvičenie s kozami rovnako prospešné ako maznanie sa s domácim miláčikom. Ľudí to podľa nej uvoľní a opadá z nich frustrácia. 

Zdroj: noviny.sk/čtk, youtube.com

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:20 Kovbojky a anjeli
05:15 NOVÁ ZÁHRADA
06:00 Skutočné paničky z Beverly Hills IV.
07:35 Fórky, vtipky XXIV.
05:15 TOP STAR
05:45 Dedičstvá celebrít
07:20 Ako som spoznal vašu mamu
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
07:05 Mladí, krásní a bohatí
08:35 Až vyjde měsíc
10:10 Šprti na tahu