Sečuánska omáčka v Amerike spôsobila hystériu

Sečuánska omáčka v Amerike spôsobila hystériu

Archívne video
embed kód
WSHINGTON / Po zatmení slnka žila Amerika cez víkend ďalším fenoménom. Jeho meno je "sečuánská omáčka“. Mala pomerne krátky život, veľmi rýchlo sa totiž minula. Zatiaľ čo niektorých rozčúlila, iným rovno zatemnila myseľ. Pred reštauráciami McDonald’s sa tvorili dlhé rady, dav takmer jednu z nich vyraboval.

Sečuánska omáčka došla! Pomerne nevinná veta obsluhy sa v sobotu v Amerike mohla pomerne ľahko vymeniť za masochistickú formuláciu. Marketingová akcia, ktorá do ponuky prvýkrát od roku 1998 vrátila omáčku "Szechuan“, bola totiž omnoho úspešnejšia, než si vedenie dokázalo predstaviť.

Tisíce zákazníkov špecialitu nedostali, aj napriek tomu, že si vystáli dlhé rady. Sociálne siete vzápätí zavalili reakcie nespokojných spotrebiteľov, ktorí sa na firmu sťažujú.

Marketingová akcia sa tak neplánovane obrátila proti firme. Nič na tom nemení ani opakované zdôrazňovanie reťazca, že ide o "superlimitovanú“ ponuku.

Jeden z Američanov sklamane na internete popisuje, že išiel pre omáčku hodinu autom, avšak márne. Pri jednej z reštaurácií so žltým logom musela dokonca zasahovať polícia. "Dajte nám omáčku!“ skandoval dav ľudí. Podľa komentára na Twitteri bolo týchto ľudí zhruba tisíc. Ich vášne upokojila až privolaná policajná hliadka. 

Zdroj: Instagram

​Najväčšiu popularitu tejto omáčke, ktorá je tiež dôvodom davového šialenstva, priniesol až seriál Rick a Morty, v ktorom pochúťka dodáva hlavnému hrdinovi silu. Práve fanúšikov seriálu o geniálnom vedcovi Rickovi, ktorý využíva svojho vnuka Mortyho k svojim pokusom, priviedla limitovaná ponuka omáčky do reštaurácií naprieč USA.

https://www.instagram.com/p/BZ9JWVpFF7e/?hl=en&tagged=schezuansauce

Zdroj: noviny.sk/Instagram/iDnes.cz

TV Program

09:35 POLICAJTI V AKCII
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 Profesionáli VIII.
09:25 Simpsonovci XXIV.
09:50 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
10:20 MacGyver
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
11:30 JAG III.
09:45 ZáchranáRik II.
09:50 Kúzlovanie
10:05 Agi Bagi II.
09:10 Život ryb
10:50 Je prostě báječná
12:30 Power Rangers: Strážci vesmíru