Sečuánska omáčka v Amerike spôsobila hystériu

Sečuánska omáčka v Amerike spôsobila hystériu

Archívne video
embed kód
WSHINGTON / Po zatmení slnka žila Amerika cez víkend ďalším fenoménom. Jeho meno je "sečuánská omáčka“. Mala pomerne krátky život, veľmi rýchlo sa totiž minula. Zatiaľ čo niektorých rozčúlila, iným rovno zatemnila myseľ. Pred reštauráciami McDonald’s sa tvorili dlhé rady, dav takmer jednu z nich vyraboval.

Sečuánska omáčka došla! Pomerne nevinná veta obsluhy sa v sobotu v Amerike mohla pomerne ľahko vymeniť za masochistickú formuláciu. Marketingová akcia, ktorá do ponuky prvýkrát od roku 1998 vrátila omáčku "Szechuan“, bola totiž omnoho úspešnejšia, než si vedenie dokázalo predstaviť.

Tisíce zákazníkov špecialitu nedostali, aj napriek tomu, že si vystáli dlhé rady. Sociálne siete vzápätí zavalili reakcie nespokojných spotrebiteľov, ktorí sa na firmu sťažujú.

Marketingová akcia sa tak neplánovane obrátila proti firme. Nič na tom nemení ani opakované zdôrazňovanie reťazca, že ide o "superlimitovanú“ ponuku.

Jeden z Američanov sklamane na internete popisuje, že išiel pre omáčku hodinu autom, avšak márne. Pri jednej z reštaurácií so žltým logom musela dokonca zasahovať polícia. "Dajte nám omáčku!“ skandoval dav ľudí. Podľa komentára na Twitteri bolo týchto ľudí zhruba tisíc. Ich vášne upokojila až privolaná policajná hliadka. 

Zdroj: Instagram

​Najväčšiu popularitu tejto omáčke, ktorá je tiež dôvodom davového šialenstva, priniesol až seriál Rick a Morty, v ktorom pochúťka dodáva hlavnému hrdinovi silu. Práve fanúšikov seriálu o geniálnom vedcovi Rickovi, ktorý využíva svojho vnuka Mortyho k svojim pokusom, priviedla limitovaná ponuka omáčky do reštaurácií naprieč USA.

https://www.instagram.com/p/BZ9JWVpFF7e/?hl=en&tagged=schezuansauce

Zdroj: noviny.sk/Instagram/iDnes.cz

TV Program

05:20 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 Súdna sieň
05:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:00 Vyvolení - Dom snov
06:50 PÁLI VÁM TO
05:05 Súdna sieň
05:50 POLICAJTI V AKCII
06:35 Profesionáli
05:00 Robošváb II.
05:25 Sherm a jeho mikróby
05:40 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:25 Pozlátko Hollywoodu
07:55 Můj šálek kávy
09:35 Iluze lásky