Verili by ste, že Belgicko takto žiari?

Verili by ste, že Belgicko takto žiari?

PARÍŽ / Snímky Európy, ktoré urobil z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) 39-ročný francúzsky astronaut Thomas Pesquet, upozorňujú na extravagantné osvetlenie diaľnic v Belgicku. Oproti svojim susedom žiari ako svetlá na stromčeku. Fotografie zdieľal na sociálnej sieti a už o onedlho mal desiatky tisíc reakcií.

Hustá sieť ciest v Belgicku sa teší takmer rovnakému osvetleniu, aké majú ulice miest a svieti počas celej noci. Astronaut Pesquet zachytil z 400 kilometrovej vzdialenosti nad Zemou na svojej snímke trojicu hlavných miest - Londýn, Paríž a Brusel - s Polárnou žiarou na severe. 

Na Zem sa rád pozerá pri cvičení a na výhľad si sťažovať nemôže. "Nie je veľa telocviční s takým výhľadom!", píše. Belgicko pri snímkach, ktoré spravil, je ako zvyčajne veľmi vidieť. 

Nie všetky reakcie ale boli obdivné."Vidíme veľmi dobre ten jas a vyplytvanú elektrinu! Je to strašné pre milovníkov oblohy," poznamenal jeden užívateľ sociálnej siete. Ďalšia komentár napísala Michel-L Saucy, ktorá má kvôli osvetleniu obavy z príchodu mimozemskej civilizácie. "Dúfam, že to svetlo nebude veľmi lákať mimozemšťanov... Nemôžeme ich prichýliť všetkých naraz."

Zdroj: noviny.sk/SITA

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
10:55 EXTRÉMNE PRÍPADY
09:05 Panelák
10:10 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
11:10 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
08:50 Kosti III.
10:05 Klamári II.
11:20 Kravaťáci VIII.
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green
11:30 Muž, který se směje