Majiteľ reštaurácie humusák. Spadnuté mäso vracia späť do taniera

Majiteľ reštaurácie humusák. Spadnuté mäso vracia späť do taniera

ALBERTA / Hygiena v kuchyni je základom varenia - doma aj v gastro-priemysle. Znovu a znovu sa však nájdu ľudia, ktorým pravidlá čistoty a bezpečného spracovania surovín nič nehovoria. A niekedy sa ich podarí prichytiť pri čine.

Keď sa majiteľ reštaurácie zapája do prípavy jedla, je to chvályhodné. Menej chvályhodné je, ak pritom porušuje základné pravidlá hygieny. Na videu je vidno, čo spraví, keď mu spadne kúsok vyprážaného kuraťa na zem - vráti ho na tanier a podáva hosťom.

"Keby nebol majiteľom, na mieste ho za toto vyhodia. Ani by sa s ním nebavili," myslí si bývalý manažér reštaurácie Andrew Minnes. Muž, ktorý zábery zverejnil, je bývalým zamestnancom reštaurácie. Keď zamestnanci vraveli, že šéf porušuje hygienické predpisy, pokúsil sa s ním o tom hovoriť. Nepomohlo. Tak zverejnil výber zo záznamu bezpečnostnej kamery.

"Takto sa šíria choroboplodné zárodky a baktérie," vysvetľuje odborník na bezpečnosť potravín Dominic Pedulla. Ignorantský šéf miešal omáčky holými rukami, dokonca odmietol ponúknutú naberačku. Rukami od múky a surového mäsa chytal nádoby, ktoré potom brali do rúk aj ostatní. Vedenie siete prevádzok už zasiahlo a prinútilo nedbalého šéfa, aby sa zúčastnil na kurze o hygiene v gastronómii.

Zdroj: noviny.sk

TV Program

09:35 POLICAJTI V AKCII
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 Profesionáli VIII.
09:50 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
10:20 MacGyver
11:25 MacGyver
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
11:30 JAG III.
09:50 Kúzlovanie
10:05 Agi Bagi II.
10:20 Malí chrobáčikovia
09:10 Život ryb
10:50 Je prostě báječná
12:30 Power Rangers: Strážci vesmíru