Vyhlásili ho za mŕtveho, no on ušiel hrobárovi z lopaty. Už ležal v pitevni, keď tu zrazu...

Vyhlásili ho za mŕtveho, no on ušiel hrobárovi z lopaty. Už ležal v pitevni, keď tu zrazu...

Gonzalo Montoya Jimenez (29) zo Španielska so životom poriadne vybabral. Aj keď ho traja lekári vyhlásili za mŕtveho, mladík sa rozhodol, že jeho čas ešte len predsa nenastal. Hrobárovi ušiel doslova z lopaty!

Gonzala, ktorý si v súčasnosti odpykáva trest vo väznici na severe Španielska, previezli do nemocnice potom, ako v cele skolaboval. Keď si doktori mysleli, že mladík vydýchol naposledy, nastal šok. Nebožtík, ktorý už ležal v márnici, päť hodín po svojej smrti záhadne ožil.

To, že je trestanec pri plnom vedomí, si všimol patológ, ktorý začul na pitevnom stole chrápanie. Nešlo však o žiadne zmŕtvychvstanie, ale s najväčšou pravdepodobnosťou jav známy ako katalepsia, pre ktorú je príznačné stuhnutie svalov, žiadna odozva na bolesť a spomalenie dôležitých životných funkcií, vrátane dýchania.

Ojedinelá porucha sa môže prejaviť v prípade niektorých nervových porúch, ako je Parkinsonova choroba, epilepsia, schizofrénia, spánková apnoe a depresia. Gonzalova rodina potvrdila, že trpí epilepsiou a príčinou "smrti" mohlo byť nesprávne užívanie liekov. Mladík sa v súčasnosti zotavuje na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v Asturiase.

Zdroj: telegraph.co.uk

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 SUPERMAMA
05:05 Letecké katastrofy VII.
05:55 Prvé oddelenie
06:15 Prvé oddelenie
05:30 TIPOS INFO
05:35 Ochranca II.
07:25 Panelák
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Bobove dobrodružstvá na pláži
05:35 Sam a Max
05:50 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
07:35 Need for Speed
09:55 Pan Dokonalý