Televízia musela stiahnuť Včielku Maju, v populárnej rozprávke sa objavil penis

Televízia musela stiahnuť Včielku Maju, v populárnej rozprávke sa objavil penis

Archívna reportáž
embed kód
Legendárna rozprávka Včielka Maja pobúrila divákov. Americká internetová televízia Netflix po sťažnosti jednej matky stiahla jednu epizódu tejto obľúbenej detskej rozprávky zo svojho archívu. V 35. časti sa totiž objavila kresba pripomínajúca mužský pohlavný orgán.

Spoločnost Netflix sa rozhodla stiahnuť 35. epizódu rozprávky Včielka Maja so svojej stránky po tom, ako sa jedna matka sťažovala na nevhodný obsah v rozprávke.

Jedna Americká diváčka vo svojej sťažnosti na sociálnej sieti Facebook upozornila, že v jednom zábere bola na strome rezba, ktorá pripomína pohlavný úd," píše Independent.

"Nezabúdajte na to, že toto sledujú vaše deti!" napísala pobúrená Chey Robinson a zdieľala aj fotku z kontroverznej scény.

"Viem, že nebudem blázon keď poviem, že niečo také by nemalo byť v rozprávke pre deti. Som veľmi znechutená, nevidím dôvod, aby moje deti museli vidieť niečo také," dodala pobúrená žena.

Streamovací gigant Netflix má ešte urobiť oficiálne vyhlásenie ku kontroverznej epizóde, ktorú animovalo Studio 100.

Včielka Maja je japonský animovaný seriál pre deti. Vznikol ešte v roku 1975 v koprodukcii Japonska, Rakúska a Nemecka. Seriál sa stal populárnym na celom svete a v mnohých krajinách sa vysiela dodnes. Zvučku slovenskej a českej verzie naspieval Karel Gott. Seriál sa inšpiroval populárnou nemeckou knihou Včielka Maja, ktorú napísal v roku 1912 Waldemar Bonsels.

Seriál dostal v roku 2012 novú 3D podobu na objednávku nemeckej televízie ZDF. Už po jej vydaní seriál čelil ostrej kritike, keďže nová Včielka Maja je viditeľne chudšia, ako tá pôvodná. Podľa kritikov tak seriál u detí môže spôsobiť nezdravý ideál krásy. Po prvej úspešnej sérii pokračuje Včielka Maja aj druhou sériou.

Pozrite si kontroverzný moment: 

Zdroj: noviny.sk, Independent

TV Program

05:20 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 Súdna sieň
05:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:00 Vyvolení - Dom snov
06:50 PÁLI VÁM TO
05:05 Súdna sieň
05:50 POLICAJTI V AKCII
06:35 Profesionáli
05:00 Robošváb II.
05:25 Sherm a jeho mikróby
05:40 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:25 Pozlátko Hollywoodu
07:55 Můj šálek kávy
09:35 Iluze lásky