Batérie v nových iPhonoch môžu byť nebezpečné. Apple začal vyšetrovanie

Batérie v nových iPhonoch môžu byť nebezpečné. Apple začal vyšetrovanie

Archívne video
embed kód
LAS VEGAS / Nebezpečné iPhony, u ktorých sa nafúkla, a podľa niektorých zahraničných médií dokonca explodovala batéria, sa objavili na Taiwane a v Japonsku.

Na Taiwane si prístroj zakúpila žena, ktorá ho podľa vlastných slov nabíjala len originálnou nabíjačkou. Napriek tomu sa prístroj už po piatich dňoch nafúkol tak, že ho nebolo možné používať. Chybná batéria totiž vytlačila displej dopredu a celá konštrukcia v podstate pukla, píšu novinky.cz.

Apple sa zatiaľ k afére týkajúcej sa batérií v najnovšom smarpthone nevyjadril. Podľa serveru Mac Rumors už americký počítačový gigant začal vyšetrovanie. Na jeho závery si budeme musieť ešte nejakú dobu počkať. 

Historicky to nie je prvýkrát, čo Apple rieši problémy s batériami. Vlani sa napríklad ľudia sťažovali na prehrievajúce sa akumulátory v iPhonoch 6S, a to aj napriek tomu, že sa tento model začal predávať už o rok skôr. 

Zástupcovia amerického počítačového gigantu nakoniec priznali, že batérie v prístrojoch sú skutočne chybné. Vtedy išlo len o modely vyrobené medzi septembrom a októbrom minulého roka. Tieto modely americký gigant ľuďom vymenil za iné.

Zdroj: noviny.sk, novinky.cz

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
06:05 Krimi
06:35 Noviny TV JOJ
05:15 Ninja Factor USA IV.
06:45 Simpsonovci XXIV.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 TOP STAR
05:20 PÁLI VÁM TO
06:05 NOVÁ ZÁHRADA
05:20 Robošváb IV.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:05 Cvokař
07:55 Dvě svatby
09:35 Králové hor