Zo svojho hendikepu urobila prednosť. Dnes je z tejto ženy žiadaná modelka

Zo svojho hendikepu urobila prednosť. Dnes je z tejto ženy žiadaná modelka

Hovorí sa, že vlasy sú korunou ženskej krásy. Švédka Therese Hansson (26) si to bohužiaľ povedať nemôže. Napriek tomu, že trpí vzácnym ochorením, si splnila svoj dávny sen a stala sa úspešnou modelkou.

Príbeh sympatickej mladej ženy je doslova ako z hollywoodského filmu. Therese ako štrnásťročná spozorovala, že pri česaní jej vypadávajú vlasy väčšmi ako je zdravé. Tínedžerka to vtedy pripisovala obávanej rakovine, kvôli ktorej podstúpila aj chemoterapiu. Nakoniec sa ukázalo, že trpí alopéciou, ktorá sa vyznačuje extrémnym vypadávaním až úplnou stratou vlasov.

Therese sa s tým, že nie je ako ostatné dievčatá, spočiatku zmierovala veľmi ťažko. Svoju lebku ukrývala celú pubertu pod parochňami a o jej tajomstve vedela len najbližšia rodina. Po rokoch ťažkého boja však napokon zhodila z hlavy umelé vlasy a dnes o svojom hendikepe hovorí otvorene. Jej úprimnosť a nádherná tvár jej dokonca zaručili vytúžené miesto vo svete modelingu!

"Konečne sa cítim byť sama sebou, pretože nič viac nemusím tajiť. Trochu ľutujem, že som sa doteraz veľmi neukazovala na verejnosti s mojím ochorením, no vtedy som na to ešte zrejme nebola pripravená," zhrnula dnes už šťastná Therese podľa portálu Daily Mail.

Zdroj: Dailymail.co.uk

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:25 DIVOKÉ KONE
07:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Panelák
05:35 NAŠI II.
06:00 NAŠI II.
06:30 ZÁCHRANÁRI
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:10 Albert spoznáva svet
06:00 Zůstaň nablízku
07:40 Útěk z polygamie
09:15 Mé potrhlé já