Polojasno
24°
Bratislava
Oskar
8.8.2022
Mladý cestovateľ sa tešil, že si kúpil lacnejšiu letenku do Sydney
Zdielať na
Zaujímavosti

Mladý cestovateľ sa tešil, že si kúpil lacnejšiu letenku do Sydney

18 / ročný cestovateľ z Holandska Milan Schipper si pozeral letenky z Amsterdamu do Sydney. Podarilo sa mu nájsť o 300 eur lacnejšiu ako za normálnych okolností a tak sa rozhodol, že si ju kúpi. Plánoval, že pred nástupom do školy si užije slnečné počasie a bude trochu pracovať. Avšak až v lietadle, zistil, že letí na úplne iné miesto.

To, že niečo nie je v poriadku, si uvedomil, keď pristál v Toronte a uvidel lietadlo, s ktorým mal letieť do cieľovej destinácie. "To lietadlo bolo naozaj malé, tak som sa opýtal sám seba, či doletí do Austrálie," povedal Milan. Napriek tomu do lietadla nastúpil a na sedadle pred sebou uvidel na obrazovke mapu. Podľa nej let nesmeroval doľava, ale doprava, až vtedy zistil, že letí do iného Sydney, ako si pôvodne myslel. "Cítil som sa hrozne. Ale nemohol som už nič urobiť, pretože sme boli vo vzduchu," uviedol mladý muž.

Nevhodne oblečený

Mladý Holanďan pristál v zasneženom Sydney v Novom Škótsku. Oblečené mal len tričko, krátke nohavice a tenkú mikinu. "Nebol som vhodne oblečený na také miesto," povedal. 

Zamestnancom letiska vysvetlil, čo sa stalo. Pomohli mu teda zarezervovať letenku, s ktorou mohol cestovať naspäť domov do Holandska. Tam ho čakal otec, ktorého situácia veľmi mrzela, ale zároveň sa aj veľmi smial. 

Milan však nebol prvý, ktorý sa pri kúpe letenky pomýlil. Rovnaký omyl sa podaril aj 19-ročným tínedžerom z Veľkej Británie. Taktiež si kúpili letenky do Sydney v Kanade, ale aspoň si užili dobré jedlo a pohostinnosť domácich. Milan z kanadského mesta videl len parkovisko na letisku. 

Nové Škótsko je najvýchodnejšia kanadská provincia ležiaca pri Atlantickom oceáne, jej hlavným mestom je Halifax.  

Súvisiace články

Najčítanejšie