Talianka Irma (93) si zbalila kufre a odišla do Kene. Keď sa dozviete, prečo, budete mať chuť urobiť to isté

Talianka Irma (93) si zbalila kufre a odišla do Kene. Keď sa dozviete, prečo, budete mať chuť urobiť to isté

Mladosť ju pripravila o manžela, nie však o schopnosť pomáhať druhým. Príbeh Talianky Irmy (93) je dôkazom toho, že ľudskosť nemá nič spoločné s vekom, ale vyžaruje priamo z nášho vnútra.

Už na prvý pohľad čiperná dáma nemala jednoduchý život, keďže ovdovela len ako 26-ročná. Navzdory ťažkému osudu však nezanevrela na ostatných a svoj život zasvätila pomoci druhým. Založila charitu na pomoc sirotám a tejto ušľachtilej činnosti sa venuje doteraz.

Ak si však myslíte, že sa pani Irma uspokojí len s vyzbieranými príspevkami od donorov, ste na omyle. Napriek jej veku jej nerobí problém nasadnúť do lietadla a byť nápomocná hoci aj na inom kontinente. "Moja babička Irma dnes odlieta do Kene. Nie však do nejakého turistického rezortu, ale do dediny, v ktorej sa nachádza sirotinec. Hovorím o tom preto, lebo si myslím, že každý z nás by sa mal snažiť nielen prežívať, ale skutočne žiť," napísala na sociálnej sieti Irmina vnučka Elisa.

Pani Irma odcestovala do Afriky spolu so svojou dcérou na tri týždne. Podľa príspevkov, ktoré pravidelne uverejňuje Elisa, to vyzerá tak, že matka s dcérou našli v dobrovoľníctve zmysel života. "Pozrite sa na ňu. Kto ju zastaví? Ľúbim ju," zdôverila sa vnučka.

Zdroj: indy100.com

TV Program

05:20 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 Súdna sieň
05:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:00 Vyvolení - Dom snov
06:50 PÁLI VÁM TO
05:05 Súdna sieň
05:50 POLICAJTI V AKCII
06:35 Profesionáli
05:00 Robošváb II.
05:25 Sherm a jeho mikróby
05:40 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:25 Pozlátko Hollywoodu
07:55 Můj šálek kávy
09:35 Iluze lásky