Olympionici si zahrali florbal. Niektorí držali hokejky prvýkrát

Olympionici si zahrali florbal. Niektorí držali hokejky prvýkrát

BANSKÁ BYSTRICA / Olympionici Elena Kaliská, Matej Tóth či legendárny Jozef Pribilinec sa stretli na jednom ihrisku v Banskej Bystrici. Naše športové legendy si zahrali florbal. Niektorí držali hokejku v ruke po prvýkrát. Cieľom tohto milého podujatia bolo podporiť florbal na našich základných školách.

Športové legendy v jednom tíme, hoci sa každý z nich preslávil v inom individuálnom športe, teraz hrali ako jeden kolektív. "Je to veľká výzva, bude sa na čo pozerať," sľubovala vodná slalomárka, zlatá olympionička Elena Kaliská. "Mali sme pár minút na zohratie, tak uvidíme ako nám to pôjde," pokračuje biatlonista Pavol Hurajt. 

"Hokejku držím v ruke asi hodinu, už som si na ňu zvykol," priznal sa olympijský víťaz Jozef Pribilinec. "Tím je vyskladaný z toho najlepšieho, čo sme mali. Ja som dostal rozkaz od pána ministra ísť do brány, tak to musím plniť," povedal riaditeľ Dukla  Roman Benčík. 

"Je to pocta s olympionikmi, možno aj my to raz dosiahneme, že to bude olympijský šport," povedala florbalová reprezentantka Klaudia Robová. 

"Prišli sme školákom ukázať, aký je florbal super šport pre chlapcov aj dievčatá," opísal Ľuboš Sarnovský z Nadácie TV JOJ. "Aj vojaci sa budú zúčastňovať, chceme aj takto napomôcť so športom," tvrdí minister obrany Peter Gajdoš. 

Na slovenských školách hrá florbal viac ako sto tisíc detí, pričom polovica z toho sú dievčatá.

Zdroj: noviny.sk

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
09:05 Panelák
07:20 Odsúdené II.
08:50 Kosti III.
10:05 Klamári II.
07:15 Marvin, stepujúci koník I.
07:30 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
07:20 Albert Nobbs
09:25 Vrtěti ženou
11:15 Já a ty