Z tohto nebude mať Trump radosť. Neuveríte, aké zvieratko nesie meno amerického prezidenta

Z tohto nebude mať Trump radosť. Neuveríte, aké zvieratko nesie meno amerického prezidenta

Blonďavá hriva amerického prezidenta Donalda Trumpa opäť poslúžila ako zdroj inšpirácie. Po tom, ako médiá v minulosti odkazovali na podobnosť Trumpovej frizúry s levom, poníkom, mačkou, ba dokonca tekvicou, sa najmocnejší muž Spojených štátov dočkal konečne vlastného zvieratka. Zďaleka však nejde o žiadneho vznešeného tvora.

Biológ Vazrick Nazari objavil nový druh mole, ktorá má jemnú oranžovo-žltú hlavu pokrytú žiarivo žltými šupinami. Telo je biele a krídla hnedej, prípadne sivej farby. Najdôležitejším detailom sú však genitálie, ktoré sú v porovnaní so zvyškom tela "pomerne malé". Nazari jej dalo meno neopalpa donaldtrumpi.

"Verím, že ochrana krehkých ekosystémov v USA bude pre prezidenta prioritou. V týchto ekosystémoch sa stále nachádza dostatok neobjavených a nešpecifikovaných druhov, ktoré si zaslúžia ochranu pre budúce generácie," uviedol Nazari podľa portálu nbcnews.com.

Paradoxom je, že tento druh mole sa vyskytuje výhradne v Mexiku, kde na hranici s USA plánuje ľudský Donald Trump postaviť múr proti utečencom. Otázkou zostáva, či si moľa vyslúžila meno kvôli blonďavej štici amerického prezidenta, alebo práve kvôli veľkosti pohlavných orgánov...

Zdroj: nbcnews.com

TV Program

09:35 POLICAJTI V AKCII
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 Profesionáli VIII.
09:50 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
10:20 MacGyver
11:25 MacGyver
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
11:30 JAG III.
09:50 Kúzlovanie
10:05 Agi Bagi II.
10:20 Malí chrobáčikovia
09:10 Život ryb
10:50 Je prostě báječná
12:30 Power Rangers: Strážci vesmíru