Z tohto nebude mať Trump radosť. Neuveríte, aké zvieratko nesie meno amerického prezidenta

Z tohto nebude mať Trump radosť. Neuveríte, aké zvieratko nesie meno amerického prezidenta

Blonďavá hriva amerického prezidenta Donalda Trumpa opäť poslúžila ako zdroj inšpirácie. Po tom, ako médiá v minulosti odkazovali na podobnosť Trumpovej frizúry s levom, poníkom, mačkou, ba dokonca tekvicou, sa najmocnejší muž Spojených štátov dočkal konečne vlastného zvieratka. Zďaleka však nejde o žiadneho vznešeného tvora.

Biológ Vazrick Nazari objavil nový druh mole, ktorá má jemnú oranžovo-žltú hlavu pokrytú žiarivo žltými šupinami. Telo je biele a krídla hnedej, prípadne sivej farby. Najdôležitejším detailom sú však genitálie, ktoré sú v porovnaní so zvyškom tela "pomerne malé". Nazari jej dalo meno neopalpa donaldtrumpi.

"Verím, že ochrana krehkých ekosystémov v USA bude pre prezidenta prioritou. V týchto ekosystémoch sa stále nachádza dostatok neobjavených a nešpecifikovaných druhov, ktoré si zaslúžia ochranu pre budúce generácie," uviedol Nazari podľa portálu nbcnews.com.

Paradoxom je, že tento druh mole sa vyskytuje výhradne v Mexiku, kde na hranici s USA plánuje ľudský Donald Trump postaviť múr proti utečencom. Otázkou zostáva, či si moľa vyslúžila meno kvôli blonďavej štici amerického prezidenta, alebo práve kvôli veľkosti pohlavných orgánov...

Zdroj: nbcnews.com

TV Program

18:25 IQ TAXI
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:45 Súdna sieň
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Prvé oddelenie II.
18:05 Kosti IV.
19:00 Kosti IV.
20:10 Dr. House VI.
18:40 Požiarnik Sam VIII.
18:55 Jahôdka a jej kamaráti III.
19:20 Strážca vesmíru Roger
18:15 Tajemství úspěchu
20:15 Gunman: Muž na odstřel
22:15 Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny