Reštaurácia s nezvyčajnou obsluhou. Na stôl jedlo nosia väzni

Reštaurácia s nezvyčajnou obsluhou. Na stôl jedlo nosia väzni

CARTAGENA / Interno je názov reštaurácie, kde neobsluhujú typickí čašníci, ale väzni. O dva mesiace oslávia v reštaurácii rok od založenia. Väzni tento projekt chvália a sú vďační, že dostali druhú šancu.

"Ďakujem Bohu za tento projekt. Keď ste väzňom, znamená to, že nie ste pre spoločnosť vhodný, ale toto je dôkaz, že to nie je pravda. Môžeme byť užitoční aj medzi múrmi väznice," hovorí väzenkyňa Alma Suarez. 

Tento nápad zbúral všetky predsudky a mentálne bariéry. V meste Cartagena na severnom pobreží Kolumbie sa nachádza väznica pre ženy. Môžu tam čítať knihy, štrikovať, ale ak chcú pocítiť skutočný pocit užitočnosti napriek temnej minulosti, majú možno pracovať v reštaurácii - teda variť v kuchyni alebo obsluhovať zákazníkov. A tých vôbec nie je málo.

"Je to veľmi zvláštny zážitok. Ženy, ktoré tu sú, chcú byť lepšie. Chcú robiť pokrok vo svojom správaní. Tie citáty, čo majú na tričkách sú dojemné. Sme ľudia, robíme chyby a musíme si dávať druhé šance," hovorí zákazník Nicolas. Ženy obsluhujú v čiernych tričkách, na chrbte majú napísané "verím v druhé šance", lebo oni tú druhú šancu dostali.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
06:05 Krimi
06:35 Noviny TV JOJ
05:15 Ninja Factor USA IV.
06:45 Simpsonovci XXIV.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 TOP STAR
05:20 PÁLI VÁM TO
06:05 NOVÁ ZÁHRADA
05:20 Robošváb IV.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:05 Cvokař
07:55 Dvě svatby
09:35 Králové hor