Reštaurácia s nezvyčajnou obsluhou. Na stôl jedlo nosia väzni

Reštaurácia s nezvyčajnou obsluhou. Na stôl jedlo nosia väzni

CARTAGENA / Interno je názov reštaurácie, kde neobsluhujú typickí čašníci, ale väzni. O dva mesiace oslávia v reštaurácii rok od založenia. Väzni tento projekt chvália a sú vďační, že dostali druhú šancu.

"Ďakujem Bohu za tento projekt. Keď ste väzňom, znamená to, že nie ste pre spoločnosť vhodný, ale toto je dôkaz, že to nie je pravda. Môžeme byť užitoční aj medzi múrmi väznice," hovorí väzenkyňa Alma Suarez. 

Tento nápad zbúral všetky predsudky a mentálne bariéry. V meste Cartagena na severnom pobreží Kolumbie sa nachádza väznica pre ženy. Môžu tam čítať knihy, štrikovať, ale ak chcú pocítiť skutočný pocit užitočnosti napriek temnej minulosti, majú možno pracovať v reštaurácii - teda variť v kuchyni alebo obsluhovať zákazníkov. A tých vôbec nie je málo.

"Je to veľmi zvláštny zážitok. Ženy, ktoré tu sú, chcú byť lepšie. Chcú robiť pokrok vo svojom správaní. Tie citáty, čo majú na tričkách sú dojemné. Sme ľudia, robíme chyby a musíme si dávať druhé šance," hovorí zákazník Nicolas. Ženy obsluhujú v čiernych tričkách, na chrbte majú napísané "verím v druhé šance", lebo oni tú druhú šancu dostali.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

TV Program

05:20 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 Súdna sieň
05:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:00 Vyvolení - Dom snov
06:50 PÁLI VÁM TO
05:05 Súdna sieň
05:50 POLICAJTI V AKCII
06:35 Profesionáli
05:00 Robošváb II.
05:25 Sherm a jeho mikróby
05:40 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:25 Pozlátko Hollywoodu
07:55 Můj šálek kávy
09:35 Iluze lásky