Reštaurácia s nezvyčajnou obsluhou. Na stôl jedlo nosia väzni

Reštaurácia s nezvyčajnou obsluhou. Na stôl jedlo nosia väzni

CARTAGENA / Interno je názov reštaurácie, kde neobsluhujú typickí čašníci, ale väzni. O dva mesiace oslávia v reštaurácii rok od založenia. Väzni tento projekt chvália a sú vďační, že dostali druhú šancu.

"Ďakujem Bohu za tento projekt. Keď ste väzňom, znamená to, že nie ste pre spoločnosť vhodný, ale toto je dôkaz, že to nie je pravda. Môžeme byť užitoční aj medzi múrmi väznice," hovorí väzenkyňa Alma Suarez. 

Tento nápad zbúral všetky predsudky a mentálne bariéry. V meste Cartagena na severnom pobreží Kolumbie sa nachádza väznica pre ženy. Môžu tam čítať knihy, štrikovať, ale ak chcú pocítiť skutočný pocit užitočnosti napriek temnej minulosti, majú možno pracovať v reštaurácii - teda variť v kuchyni alebo obsluhovať zákazníkov. A tých vôbec nie je málo.

"Je to veľmi zvláštny zážitok. Ženy, ktoré tu sú, chcú byť lepšie. Chcú robiť pokrok vo svojom správaní. Tie citáty, čo majú na tričkách sú dojemné. Sme ľudia, robíme chyby a musíme si dávať druhé šance," hovorí zákazník Nicolas. Ženy obsluhujú v čiernych tričkách, na chrbte majú napísané "verím v druhé šance", lebo oni tú druhú šancu dostali.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

TV Program

09:35 POLICAJTI V AKCII
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 Profesionáli VIII.
09:25 Simpsonovci XXIV.
09:50 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
10:20 MacGyver
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
11:30 JAG III.
09:20 Malý medvedík
09:45 ZáchranáRik II.
09:50 Kúzlovanie
09:10 Život ryb
10:50 Je prostě báječná
12:30 Power Rangers: Strážci vesmíru