S touto chladničkou sa môžete rozprávať. Zoznámte sa s Ku

S touto chladničkou sa môžete rozprávať. Zoznámte sa s Ku

TOKIO / Niekedy je z pohovky ku chladničke príliš ďaleko. Tento problém vyriešili japonskí dizajnéri a skonštruovali chladiaceho robota. Stačí na neho iba zavolať a prinesie vám obľúbený chladený nápoj.

Pohyblivá chladnička ohúrila na technickom veľtrhu v Berlíne. Dizajnéri z japonskej firmy ju vyvinuli tak, aby svojich majiteľov poslúchala na slovo.

"Všetko, čo musíte povedať, je: "Ahoj Ku, prosím príď k jedálenskému stolu." A chladnička to urobí," vysvetľuje japonský dizajnér Tobias Wobbe. 

Chladnička na kolesách má naprogramovanú trasu, ktorú rozozná podľa pokynu. Jej senzory jej umožňujú vyhýbať sa aj nečakaným prekážkam. Pri návrhu mysleli vývojári najmä na invalidných ľudí, či staršie osoby. Naplno ju využijú aj lenivci.

"Len si predstavte, že sledujete futbalový šampionát a vaše pivo je prázdne ešte pred skončením polčasu. Tak jednoducho poviete Ku, aby priniesla ďalšie. Alebo sedíte s rodinou a priateľmi a nechcete prerušovať konverzáciu. Aj v takej chvíli poslúži Ku," hovorí Wobbe. 

Zatiaľ existuje len výstavná chladnička na kolesách, no technologickí dizajnéri ňou plánujú vybaviť domácnosti do šiestich rokov. 

Zdroj: noviny.sk

TV Program

15:40 Na chalupe
16:50 Na chalupe
17:50 Nové bývanie
15:45 FIS Svetový pohár obrovský slalom ženy
17:25 Letecké katastrofy XVIII.
18:45 FIS Svetový pohár obrovský slalom ženy
15:00 Vražedné Miami
16:00 Tajomné krížovky: Návrh na vraždu
18:00 Hawaii 5.0 IX.
15:55 Máša a medveď III.
16:05 Ocko hrdina
16:10 Ovečka Shaun VI.
14:45 Já, kocour
16:25 Radioaktivita
18:25 Svatba na bitevním poli