SERIÁl: Na cestách s Lajkitom. Tipy na výlet v Trnavskom kraji

28.05.2018 14:30 Lajkit Planéta zem

SERIÁl: Na cestách s Lajkitom. Tipy na výlet v Trnavskom kraji

Blíži sa víkend a vy si opäť lámete hlavu nad tým, kam vyraziť? Nechajte rozhodovanie na nás! Portál Lajkit.sk vám každý pondelok prinesie tipy na výlet vo vašom okolí. Dnes vám poradíme, kam sa zatúlať v Trnavskom kraji.

1. Smolenický zámok

Rozprávkový zámok nachádzajúci sa v obci Smolenice patrí k najvýznamnejším romanticky upraveným stavbám na Slovensku, čo z neho robí vyhľadávané miesto pre svadby či konferencie. Aj z tohto dôvodu je zámok verejnosti sprístupnený len sčasti, a to nádvorie, vyhradené miestnosti a záhrady. K pamiatke vedie asfaltová cesta, čo uvítajú nielen cyklisti, ale aj mamičky s kočíkmi.

2. Jaskyňa Driny

Kúsok od Smoleníc sa ukrýva kvapľová jaskyňa Driny. Rozlohou je síce menšia a menej bohatá na výzdobu, no najmä malých návštevníkov poteší množstvo netopierov, ktoré poletujú ponad hlavu počas 30-minútovej prehliadky. Driny sú zároveň jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku.

3. Malkia Park

Zoologická záhrada Malkia Park poteší najmä deti. Nachádza sa v Podunajskej nížine pri obci Orechová Potôň. Prvoradým cieľom zoo parku je záchrana zvierat z cirkusov, pričom útočisko tu našli najmä mačkovité šelmy. Zároveň ide o jedinú ZOO na Slovensku, kde môžete na vlastné oči vidieť mimoriadne vzácneho snežného leoparda.

4. Kúpeľný ostrov Piešťany

Piešťany majú ako kúpeľné mesto dlhoročnú tradíciu. Aj keď sa nechystáte práve do kúpeľov, kúpeľný ostrov vám so svojimi parkmi, hotelmi a turistami navodí atmosféru zahraničia. Peši sa na druhú stranu Váhu dostanete cez Kolonádový most, autom to zvládnete cez Krajinský most.

5. Katarínka Dechtice

O zrúcanine kláštora svätej Kataríny Alexandrijskej medzi Dechticami a Naháčom častokrát netušia ani domáci. Dôvodom môže byť poloha hradu, ktorý z okolitých ciest takmer nevidno. Ruina františkánskeho kostola pôvodne chátrala, až kým miesto neobjavili mladí nadšenci. Vďaka nim pribudla v okolí areálu Katarínky železničná trať v dĺžke 200 metrov. Zároveň ide o skvelé miesto, kde sa každoročne usporadúvajú rôzne podujatia a tábory.

@priskafabianova - - #regrann

Príspevok, ktorý zdieľa FABULOUS SLOVAKIA (@fabslovakia),

Zdroj: redakcia/VP

TV Program

11:10 MILÁČIKOVO
11:45 Návštevníci 3: Revolúcia
14:15 Kúpili sme ZOO
11:00 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
12:10 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
13:05 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
11:05 Extrémna premena II.
11:55 Extrémna premena II.
12:50 Fashion Hero: Svet módy trochu inak
11:20 Fix a Foxi
11:45 Albert spoznáva svet
12:00 Oskar v balóne
10:45 Láska na tři roky
12:35 Příliš pozdě na loučení
14:10 Klíč k minulosti